מאבק של דור – כיצד ניצחתי את הביטוח הלאומי

נתקבל במייל מקוראת אנונימית

אני מספרת את סיפורה של אחותי,ילידת 1953. היא שירתה שרות צבאי מלא, ככולנו. אני מבקשת לא לפרט את סוג האבחנה הרפואית, בשל זכותה לפרטיות. אומר שמדובר בפגיעה נפשית כרונית.

הפגיעה אובחנה  בשנת 1977, ע"י מספר רופאים מומחים. מאז ועד 1992,  15 שנה, היתה מרותקת לבית,ליתר דיוק למיטה,בחוסר מעש מוחלט. טופלה  בבית ע"י אמנו ז"ל,במצוקה כלכלית,לבד,ללא טיפול תרופתי וללא סיוע של גוף טיפולי כלשהו. נסיונותיה להשגת קיצבת נכות עבור בתה(וטיפול שיקומי),נתקלו בסרוב מוסווה בשלל נימוקים חלולים וכמו-משפטיים, של המוסד הזה.
בשנת 1992, עם סיוע התנדבותי של עו"ד, פתחתי במאבק בדחיות האוטומטיות של המוסד הנ"ל, את התביעות של אחותי, לקיצבת נכות, מאז שנת 1986. שוב ושוב ערערתי. שוב ושוב, פניתי בכתב למנהל הסניף המקומי, בדרישה לקבלת הסבר ונימוק להחלטותיהם. שוב ושוב, תארתי בכתב את מצבה. רשמתי פרוטוקולים של ישיבות.דרשתי פרוטוקולים של החלטות. בישיבה האחרונה של ועדת הערר של המוסד, הודעתי לועדה את הדברים הבאים:
א.יש לי ייעוץ משפטי חינם.
ב.יש לי זמן.
ג.יש לי מוטיבציה ודבקות במטרה.
ד. אני לא פוחדת מכם.
ה. אני אלחם בכם עד חרמה.
אינני יודעת לומר, מה הניע את המוסד המרושע הנ"ל, אך באותה שנה, ומאז ועד היום,אחותי מקבלת קיצבת נכות מלאה+שיקום.

כמובן שהיא לא קבלה את הקיצבה רטרואקטיבית,כפי שהיתה זכאית לה, עפי' חוק.
חודש לפני פטירתה של אמנו, הספיקה לראות את ראשית תהליך השיקום של בתה.
כיום, לאחר תהליך שיקומי ממושך,מטופלת, מתפקדת היטב,עובדת ומשתכרת. אין להכירה,לעומת התקופה בה הוזנחה בבית ע"י הרשויות, 15 שנה.
לסיכום-ניהול מאבק של יחיד במוסד הנ"ל,ובאחרים כמותו,כרוך בקבלת סיוע/ייעוץ משפטי חינם, בתמיכה מהסביבה הקרובה, באורך רוח, ברוח לחימה,בדבקות במטרה, ובאומץ לב אזרחי.
אנו חיים במדינה פאודלית, הפועלת נגד אזרחיה. חלק מאיתנו,לא כולם, נדרש לשרת שרות צבאי, לעבוד אותה, ולתחזק את המעמד השליט באמצעות מיסינו, משל היינו צמיתים. כאשר איננו עומדים בדרישותיה מאיתנו, אנו ניזרקים לצידי הדרך. כל חולשה מצד מי מאיתנו,גוזרת עלינו כליה. מכאן נגזר היחס העוין, המזלזל,המתנשא, האדנותי,של גופי הממשל,כלפי האזרח. אנחנו נתפסים כאויב,כמי שבא לגזול מהאוליגרכיה,את מה ששייך לנו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s