מה פתאום ששופטת תקבע לנו אם יש לך זכות לקצבת ניידות

מאת שר ניב. התקבל במייל.

התחלת הסיפור. נקבעו לי 40% ניידות בועדת ערר. עררתי לבית הדין לעבודה שהחליט שהוועדה תתכנס שוב. החלטת הוועדה "הוועדה לא משנה את החלטתה הקודמת ולא מאשרת הוספת סעיף ט2".

משהגיעה החלטה זו לפקידת התביעות בביטוח לאומי היא החליטה שמה שנקבע הוא שהועדה שללה ממני את אחוזי הניידות ומיד התחילה לגבות מקצבת נכות עבודה את "החוב" (כל התשלומים שקיבלתי בשנים הקודמות בגין הניידות. פניתי למנהלי אותה פקידה והגעתי עד למנהלת סניף הקריות גב' טולדנו. כולם טענו שהפקידה צודקת בהחלטת לשלול ממני את הניידות. הפנו אותי למנהלת התחום בהנהלה הראשית בירושלים גב' שרה מילר, גם מימנה לא צמחה ישועה. פניתי למבקר המדינה וכן לפניות הציבור במוסד לביטוח לאומי. לא קיבלתי פתרון לבעיה.

בפברואר 2011 הגשתי תביעה כנגד ההחלטה בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה. 18/4/12 ניתן פס"ד וכל תבעותי התקבלו במלואן כב' השופטת קציר כתבה "טעתה פקידת המוסד בהחלטה לשלול את קיצבת הניידות. טעתה פקידת המוסד בכך שסרבה לזמן את התובע לועדת החמרה. יש לשלם לתובע את כל תשלוי קצבת הניידות מיום שהופסקו ולהחזיר את הגביה עם הפרשי ריבית והצמדה. על הנתבעת לזמן את התובע לועדת החמרה בהקדם בהתאם לתאריך ההגשת התביעה פברואר 2011."

מסרתי ביד את פס"ד לפקידת התביעות בסניף קריות ב18/4. להפתעתי ללא הודעה מוקדמת ב22/4/12 חודש חיוב ה"חוב" שהיה מוקפא בצו עד לסיום ההליך וקבלת החלטה. פניתי שוב לכל הגורמים ותשובת פניות הציבור מיום 5/6/2012 "הנדון ניידות. מכתבך מיום 23/4/12 מכתבך התקבל גם בסניף. מצ"ב העתק התשובה שנשלחה אילך המדברת בעד עצמה. בכבוד רב עו"ד ברוך בן פזי המחלקה לפניות הציבור". פניתי שוב למשרד מבקר המדינה התשובה שקיבלתי, "תלונתך על המוסד לביטוח לאומי מיום 23/4/2012. בנושא תלונתך פנית בד בבד אלינו ואל המוסד לביטוח לאומי. יש להניח שהמוסד לביטוח לאומי יערוך בירור וישיב לך במישרין, לפיך לא מצאנו, מקום לטיפול שלנו בנושא. בכבוד רב עידו דון יחיא, עו"ד מנהל אגף בכיר". פקידת התביעות הגדילה לעשות ובניגוד לפסק הדין זימנה אותי לוועדת הטבה שתקבע שאין לי זכאות.

ביוני נבדקתי שוב בוועדה שהעלתה לי את אחוזי הניידות ל 50% הגשתי את החלטת הוועדה לפקידת התביעות. למחרת הודיעה לי הפקידה שהתברר לה שאני בשלילת רשיון כשנתיים ולכן אין לי זכות לניידות ושוב התחילה בגביה של ה"חוב החדש" פניתי למשרד הרישוי וקיבלתי אישור שאני בעל רשיון נהיגה בתוקף שלא נשלל מאז שהונפק בשנת 1978. אם האישור הגעתי לסניף הקריות בקשתי להפגש עם גב' לינדה טולדנו מנהלת הסניף. השומר שמכיר אותי כבר הודיע לי שאני מנוע מלהיכנס לסניף. דחפתי את הדלת בנסיון לעבור את השומר ובלי כוונה הזכוכית בדלת התפוצצה. מיד נעצרתי ונלקחתי לתחנת משטרת זבולון. במשטרה סרבו לקבל ממני תלונה על התעמרות עובד ציבור, ועל בזיון פס"ד חלוט של כב' השופטת סגנית נשיא בית הדין גב' איטה קציר. בתחילת השבוע קיבלתי מכתב נוסף מפקידת התביעות בסניף קריות שההחלטת הועדה נבחנת מחדש ע"י דר' צוקר כדי לקבוע שיש טעות בהחלטה. החלטת דר צוקר תיקח כ 60 יום בנתיים כאמור אני לא מקבל את הקצבה. מה עושים עובדי פניות הציבור במוסד? מה עושה מנהל אגף בכיר במשרד מבקר המדינה?

המקרה שלי כל כך פשוט וברור, כל ילד שהיה רואה את המסמכים תוך שעה היה מ גיע למסקנות ברורות, לא מדובר בחקירה סבוכה. אבל הם הרי עובדי מדינה (אובדי מדינה) איבדו את דרכם בסבך הבירוקרטיה שהם עצמם יוצרים.

נ.ב. ברור שפניתי גם למנכ"ל המוסד פרופ' שלמה ולשר הרווחה ח"כ משה כחלון. גם מהם לא קיבלתי אפילו תשובה שמכתבי התקבל.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s